ایمن‌سازی و جلوگیری از سقوط

تکنیک دسترسی با طناب علاوه بر تمام مزایایی که دارد یکی از ایمن‌ترین و کم‌مخاطره‌ترین روش‌های کار در ارتفاع است. نه تنها افرادی که از این روش استفاده می‌کنند مجهز به تجهیزات ایمنی هستند بلکه تجهیزاتی نیز برای ایجاد محیط‌های ایمن وجود دارد که برای کاربران در  محیط‌های پر مخاطره نصب می‌شود. اصطلاحاٌ به این تجهیزات لایف‌لاین یا خط نجات گفته می‌شود:

لایف‌لاین‌ها، تجهیزات ایمنی هستند که جهت حفاظت از جان ارتفاع‌کاران به صورت موقت و هم به صورت دائم بر روی سازه‌ها، ساختمان‌ها، بناها، سدها و غیره... قابل نصب هستند.

لایف‌لاین‌ها به دو صورت عمودی و افقی نصب می‌شوند و به خاطر نوع متریال به دو گروه لایف‌لاین‌های بکسلی و لایف‌لاین‌های طنابی.  

 

خدمات قابل ارائه:

 

نصب خطوط نجات عمودی و افقی (Life Line) به صورت موقت با تجهیزات طنابی:

     لایف‌لاین‌های طنابی بیشتر در هنگام کار و پروژه‌های کوتاه‌مدت کاربرد دارند و به دلیل راحتی نصب و سبک بودن طناب نزد کاربران کار در ارتفاع از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. از دیگر لایف‌لاین‌های موقت می‌توان به لایف‌لاین‌های موبایل یا متحرک نیزاشاره کرد، کاربری این نوع از لایف‌لاین ساده و سرعت نصب در تکیه‌گاه‌ها به دلیل وجود قطعه جمع‌کننده جغ‌جغه‌ای که قابلیت کشش سریع را به لایف‌لاین می‌دهد، بسیار بالاست.

نصب خطوط نجات عمودی و افقی (Life Line) به صورت دائم با تجهیزات سیم بکسلی استیل با استاندارد EN : 

    این نوع لایف‌لاین در شرایط دائم و عموماٌ بعد از ساخت و پایان پروژه‌ها و در حین بهره‌برداری استفاده می‌شوند و قابلیت کاربری طولانی مدت در شرایط آب و هوایی مختلف را دارا هستند.

آموزش کار در ارتفاع و جلوگیری از سقوط (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید)

Image